24005KENTR60KT
Door Function
Find a Retailer
What's in the box
2 x Puerto Levers on Round Roses
1 x Euro Mortice Lock CTC 85mm Backset 60mm
1 x Face Plate
1 x Striker Plate
2 x Euro Escutcheon Concealed Fix Round
1 x Euro Cylinder 6 pin
2 x Keys
1 x Standard Spindle
2 x Sprung Spindles
37 x Screws
1 x Dust Box
1 x Drill Template
2 x Instruction Manuals
Finish Care
Satin Nickel
Specifications
Backset:60mm
Backplate Diameter:52mm
Height:52mm
Width:52mm
Length:145mm
Projection:61mm
Centre to centre:85mm