16602KENTR60KK
What's in the box
2 x Helsinki Levers on Stepped Backplate
1 x Euro Mortice Lock CTC85mm Backset 60mm
1 x Face Plate
1 x Striker Plate
1 x Euro Cylinder 5 Pin Dual Function
2 x Keys
2 x Tie Bolts
18 x Screws
1 x Dust Box
Notes
This product includes all components required to install on your door. Euro and privacy punch outs are 85mm CTC. Half sets are not available in Iver kits.
Specifications
Backset:60mm
Height:237mm
Width:50mm
Length:137mm
Projection:61mm
Centre to centre:205mm